Myria Meat, nieniemieckie laboratorium biotechnologiczne, chce zrewolucjonizować rynek żywności. „Mamy wiedzę technologiczną, aby położyć kres cierpieniom miliardów zwierząt, jednocześnie żywiąc ludzkość w oparciu o zdrowszy i bardziej zrównoważony produkt. Mamy obowiązek ułatwić tę zmianę – twierdzi Florian Hüttner, CEO Myria Meat.
Polędwica z laboratorium
Naukowcy twierdzą, że są w stanie z komórek macierzystych wyhodować kawałek mięsa, który jest świeży, zdrowy i przyjazny dla środowiska. Firma zaprezentowała polędwiczkę wieprzową uzyskaną z mięsa wyhodowanego w laboratorium. Produkt ma zawierać tylko mięsień, bez dodatków sojowych i chemicznych.
"Skrupulatne rzemiosło MyriaMeat przebija się w tym innowacyjnym produkcie. Pozyskiwany z pluripotencjalnych komórek macierzystych, szczyci się niezwykłą czystością - bez dodatkowych materiałów zaśmiecających mieszankę" – informuje firma.
Gotowi do produkcji
Myria Meat powstała w 2022 roku. Firma została założona przez naukowców Uniwersytetu w Getyndze. Obecnie prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, aby przygotować się do zwiększenia skali i pierwszej degustacji jeszcze w tym roku.
- W naszej firmie liczy się teraz wdrożenie, a nie badania podstawowe, co udowodniliśmy na przykładzie naszego prototypu, który został opracowany w Getyndze w ciągu zaledwie jednego roku – mówi Florian Hüttner.