02.08.2023 / 09:32
StoryEditor

Publiczny adres IP – sprawdź jego zalety

Smiling mid adult businessman using computer while working at office desk.
Adres IP (skrót od anglojęzycznego zwrotu an Internet Protocol address) jest unikalnym numerem, który otrzymuje każde urządzenie podłączone do sieci komputerowej. Zastanawiasz się, jaki adres IP wybrać? Zobacz, czym jest Publiczny Adres IP w Plusie i jakie są zalety jego zastosowania w biznesie.

Publiczny adres IP – co to jest?

Publiczny adres IP jest unikalny oraz niezmienny. To numer, który pozwala na identyfikację w sieci. Sieć Plus oferuje usługę Publicznego Adresu IP dla Twojego biznesu. Przy pomocy tej usługi możesz tworzyć intranet firmowy czy przesyłać dane z niewielkich sieci telemetrycznych (należą do nich m.in. systemy miejskie czy kamery przemysłowe). Masz także możliwość korzystania ze zdalnego pulpitu oraz skonfigurowania własnych tuneli VPN.

Do skorzystania z Publicznego Adresu IP w Plusie wymagane jest posiadanie aktywnej karty SIM w sieci Plus.

Jakie są zalety publicznego adresu IP?

Warto wiedzieć, że Publiczny Adres IP w sieci Plus jest przeznaczony tylko dla konkretnego użytkownika. Operator gwarantuje, że nie przydzieli go komuś innemu. Wśród zalet tego rozwiązania jest jego zasięg, który obejmuje cały świat. Bez względu na to, jak daleko jesteś od swojej firmy, możesz zyskać dostęp do potrzebnych zasobów. Jednocześnie, decydując się na Publiczny Adres IP w Plusie, oszczędzasz na budowie infrastruktury i zyskujesz kontrolę nad urządzeniami połączonymi w sieć.

Publiczny adres IP a prywatny APN

Prywatny APN, podobnie jak Publiczny Adres IP, działa na terenie całej Polski lub świata. Jeśli potrzebujesz rozbudowania usługi Publicznego Adresu IP, sprawdź także prywatny APN oferowany przez sieć Plus. Jest to specjalnie wydzielona i odseparowana dla Ciebie sieć transmisji danych 2G, 3G, LTE i 5G. Wykorzystując prywatny APN, zapewnij swoim pracownikom zdalny i zarazem bezpieczny dostęp m.in. do zasobów sieciowych, firmowej poczty email, aplikacji, a także Internetu. 

Prywatny APN to świetne uzupełnienie systemów telemetrycznych. Dzięki usłudze możesz także masowo aktualizować oprogramowanie sprzętów. Jednocześnie nie musisz przejmować się bezpieczeństwem danych pomiarowych, które są transferowane z urządzeń typu M2M/IoT.

W kwestii bezpieczeństwa warto podkreślić, że przesyłane dane w ramach usługi są specjalnie szyfrowane, aby unikać przejęcia urządzeń przez hakerów i infekowania ich złośliwym oprogramowaniem.

23. lipiec 2024 03:30