Uzyskanie uprawnień eksportowych do Chin przez Sokołów to efekt zaangażowania pracowników firmy, odpowiedzialnych za to zadanie oraz współpracy i połączenia sił z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i radcą rolnym w Pekinie. Procedura obejmowała dwa etapy. Pierwszym z nich było zgromadzenie niezbędnej dokumentacji i jej weryfikacja oraz uzyskanie akceptacji od GACC (General Administration of Customs China). Drugim etapem był audyt online przeprowadzony przez służby chińskie. Oddział w Kole był w pełni przystosowany do wymaganych norm.
Bardzo istotny rynek zagraniczny
Prezes firmy podkreśla, jak duże znaczenie dla firmy ma uzyskanie uprawnień eksportowych do Chin.
– Cieszymy się, że Sokołów jako pierwszy polski producent pozytywnie przeszedł procedurę weryfikacyjną, uzyskując możliwość eksportowania wołowiny do Chin, które są bez wątpienia bardzo istotnym rynkiem zagranicznym – mówi Przemysław Gostkiewicz.
– To kolejny ważny krok w rozwoju naszej firmy, który pozwoli nam na dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców. Naszym priorytetem jest zawsze zapewnienie wysokiej jakości produktów, a także dbałość o dobrostan zwierząt. Spełnienie wymogów procedury jest istotnym potwierdzeniem, że nasze działania w tym zakresie są skuteczne – dodaje.
Sokołów jest jednym z wiodących producentów wołowiny w Polsce. Sokołowska wołowina oferowana jest nie tylko na rynku krajowym, ale też na wielu rynkach zagranicznych – eksport to ok. 48 proc. produkowanej przez Sokołów wołowiny.
Sokołów to jeden z największych producentów mięsa w Centralno-Wschodniej Europie i jeden z liderów branży w Polsce. Firma zatrudnia ok. 9 tys. osób. Główna siedziba spółki mieści się w Sokołowie Podlaskim. W skład spółki wchodzi osiem zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w: Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu, Tarnowie oraz Osiu.