Podczas webinarium, które odbędzie się 4 listopada, dowiesz się jakie produkty narażone są na wycofanie, jaka odpowiedzialność prawna ciąży na producentach żywności, i jak technologia wspiera i umożliwia bezpieczne i sprawne wycofanie produktów. Zarejestruj się już dziś!
Webinarium jest między innymi skierowane do przedstawicieli branży spożywczej, ze szczególnym uwzględnieniem osób odpowiedzialnych za cyfryzację, jakość i bezpieczeństwo.
Program webinarium:
• Przegląd obecnej sytuacji na rynku spożywczym, analiza i struktura produktów wycofanych;
• Śledzenie ścieżki produktu od dostawy surowców po sklepową półkę;
• Rejestrowanie precyzyjnych informacji o surowcach/półproduktach/produktach na każdym etapie ich użycia;
• Poprawność przebiegu procesu technologicznego: przestoje, awarie, itp. oraz możliwości reagowania na odstępstwa mające wpływ na jakość produktu;
• Konsekwencje karne i administracyjne, odpowiedzialność prawna producentów żywności (przykłady wyroków sądowych).
Agenda:
10.00 - Analiza wycofań żywności, suplementów diety w 2021 roku. Case study na podstawie szczegółowej analizy Rasff oraz ogólnoświatowego monitoringu zafałszowań Probase360
10.15 - Identyfikowalność jako narzędzie do kontrolowania potencjalnych zagrożeń ze strony żywności, dostarczania wiarygodnych informacji o produkcie
10.45 - Aspekt prawny wycofania produktów, definicje i odpowiedzialność producentów
11.00 – Sesja pytań i odpowiedzi
Webinarium jest bezpłatne. Konieczna rejestracja na stronie organizatora.
Prelegenci:
Janusz Olejnik, Prezes Zarządu, Food Fakty
Pomysłodawca i założyciel projektu FoodFakty.pl Food Safety Culture Initative PL. Manager i technolog żywności, nieustannie aktywny w branży spożywczej od 30 lat. Skoncentrowany na budowaniu wartości poprzez współpracę i wiedzę. Przewodniczący komitetu technicznego 310 ds. bezpieczeństwa żywności przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym.
Jacek Punda, Senior Account Manager, Infor
Inżynier Informatyki i Ekonometrii, bezpośredni reprezentant handlowy Infor w Polsce. Dzięki bogatemu doświadczeniu w dziedzinie zintegrowanych systemów informatycznych oraz praktycznej znajomości metod automatyzacji procesów produkcyjnych z powodzeniem wspiera klientów z branży spożywczej w ich cyfrowej transformacji. Prywatnie fan sportów motorowych i kalisteniki.
Magdalena Wolska, Prawnik, Food Fakty
Prawnik, ekonomista. Ekspert prawa żywnościowego i lider projektu FoodFakty LEX Scan. Doktorant w Zakładzie Prawa Rolnego i Żywnościowego w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk (PAN) w Warszawie. Przygotowuje rozprawę doktorską dotyczącą rolnictwa ekologicznego.