Kongres Rynku FMCG organizowany jest przez Wydawnictwo Gospodarcze. Tegorocznym partnerem organizacyjnym wydarzenia została firma Modern Expo.
To już dziś! Rozpoczęliśmy 12. Kongres Rynku FMCG 2019
Carrefour jest mocno zdeterminowany do tego, żeby wykupić akcje jednej ze swoich spółek zależnych. Francuski detalista podniósł ofertę, jaką za nie pierwotnie proponował.
Carrefour chce nabyć wszystkie pozostające w obiegu akcje spółki Grupo Carrefour Brasil należące do akcjonariuszy mniejszościowych - informuje portal esmmagazine.com.
W...
Komisja Europejska zgodziła się złagodzić obostrzenia dla polskich producentów drobiu i jaj. Ale dość ostre restrykcje i tak będą obowiązywać w trzech regionach. Za kilka dni przekonamy się czy to wystarczy, czy jednak polska branża drobiarska będzie musiała liczyć się z większymi zakazami.
KE przyjęła polskie propozycje dotyczące zwalczania grypy ptaków
17 kwietnia 2025 roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że Komisja Europejska przyjęła zaproponowane przez Głównego Lekarza Weterynarii działania alternatywne dot. zwalczania grypy ptaków w Polsce. To dobra wiadomość dla branży drobiarskiej, bowiem pierwotnie KE proponowała użycie środków, które mogłyby być zabójcze dla tego sektora.
Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule: KE może nałożyć embargo na polski drób. „Wzrosną ceny mięsa i jajek”.
Z pierwotnych propozycji KE najwięcej szkód dla sektora dotyczył zakazu zasiedlania kurników, w których komercyjnie utrzymywany jest drób na terenie województw: wielkopolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. Prawdziwą opcją atomową dla producentów drobiu i jaj było objęcie strefą zakazu aż 5 województw, w których znajdują się zagłębia drobiarskie. Konsekwencją takiego zapisu byłaby możliwość wstrzymania eksportu polskie mięsa drobiowego przez państwa spoza UE.
Dlatego przez dwa tygodnie trwały negocjacje pomiędzy polską weterynarią w przedstawicielami Komisji Europejskiej.