Panattoni wyznacza ekologiczne trendy. Zgodnie z przyjętą przez dewelopera strategią zrównoważonego rozwoju, wszystkie nowe inwestycje Panattoni są od początku tego roku certyf...
Cztery nowe obiekty Panattoni z ekologicznymi certyfikatami
W tym tygodniu Komisja Europejska może wprowadzić zakaz eksportu polskiego drobiu. W ten sposób chce walczy z grypą ptaków w Polsce. – To ewidentny atak na polską branżę drobiarską – komentują przedstawiciele branży. Uważają, że takie scenariusz dotknie zarówno rolnictwo, jak i konsumentów, a cena mięsa i jajek będzie rosnąć.
KE może w tym tygodniu nałożyć embargo na polski drób i jaja
Jak podaje polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisja Europejska zaproponowała wprowadzenie daleko idących restrykcji na obszarach kraju, gdzie znajdują się zakłady produkujące drób i gdzie w ostatnim czasie potwierdzono grypę ptaków w stadach komercyjnych.
Miałyby one objąć teren m.in. woj. wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Te regiony specjalizujące się w produkcji drobiarskiej – stanowią aż połowę polskiego potencjału produkcyjnego w tej branży. Do tej pory ograniczenia dotyczyły tylko strefy zapowietrzonej – w promieniu 3 km – oraz strefa zagrożonej – w promieniu 7 km od miejsca ogniska.
Co najbardziej dotknie polskich producentów mięsa drobiowego i jajek?
Dwa zakazy byłyby najbardziej dotkliwe. Pierwszy z nich to zakaz eksportu polskiego mięsa drobiowego i jaj. Jak ustaliła Magdaleny Grajnert, dziennikarka RMF FM, zakaz obejmowałby również zakłady wylęgu i firmy produkujące jaja. A ze strefy objętej restrykcjami będzie można sprzedawać mięso i jajka jedynie rynek wewnętrzny i to dopiero po uzyskaniu zgody weterynarii.
Drugi z dotkliwych zakazów sprowadzałby się do powstrzymania od wprowadzania nowych ptaków, w tym piskląt czy kur niosek, do kurników w okresie minimum miesiąca od potwierdzenia grypy ptaków w strefie.
– Po raz pierwszy w historii polskiego i europejskiego drobiarstwa KE chce
Kaufland wdraża innowacyjne rozwiązania w logistyce, które przynoszą realne korzyści dla operacyjnej efektywności. Na polskim rynku sieć wprowadza nowoczesne jednostki ładunkowe, składane palety KKP (Kaufland Klapp-Palette). Dzięki ich konstrukcji możliwe będzie ograniczenie zużycia folii stretch nawet o 50 proc., a także usprawnienie procesu transportu towarów w całym łańcuchu dostaw.
Nowe jednostki KKP to składane kontenery transportowe, których konstrukcja umożliwia lepsze wykorzystanie przestrzeni załadunkowej oraz bezpieczniejsze i łatwiejsze mane...