Jakub Uberman – 9000. franczyzobiorca Żabki nie ma doświadczenia w handlu detalicznym. Do tej pory wspierał żonę w prowadzeniu salonu kosmetycznego. Wcześniej był także menedżerem sprzedaży i przedstawicielem handlowym w firmie z branży rolniczej.
Jak sam podkreśla, zdecydował się dołączyć do Żabki przede wszystkim ze względu na wszechstronne wsparcie, jakie sieć oferuje na każdym etapie prowadzenia sklepu. – Możliwość rozwoju oraz sprawdzony model biznesowy były kluczowe w mojej decyzji. Dodatkowo rozpoznawalność marki Żabka daje mi pewność, że przyciągnę szerokie grono lojalnych klientów od samego początku – mówi.
Jakub Uberman będzie zarządzał sklepem Żabka w Kosinie – liczącej mniej niż 4 tys. mieszkańców miejscowości w województwie podkarpackim. Ta lokalizacja wpisuje się w strategię ekspansji sieci, która otwiera sklepy także w mniejszych ośrodkach w kraju, a ostatnio zadebiutowała za granicą.
Auto i pakiet relokacyjny. Dla kogo?
W zeszłym roku Żabka uruchomiła ponad 1 tys. nowych sklepów, w tym 130 w miejscowościach liczących poniżej 50 tys. mieszkańców.
– Stale wzbogacamy ofertę, dostosowując ją do potrzeb klientów również z małych miejscowości, którzy coraz bardziej cenią sobie czas oraz wygodę. Jednocześnie rozwijamy nasz model biznesowy o kompleksowe szkolenia, nowoczesne narzędzia do zarządzania sklepem oraz pakiet benefitów. Franczyza to najlepsza szkoła przedsiębiorczości, a naszym celem jest wspieranie franczyzobiorców w rozwoju ich biznesów – mówi Adam Manikowski, wiceprezes Grupy Żabka i dyrektor zarządzający Żabka Polska.
Przedsiębiorcy rozwijający swój biznes w małych miejscowościach i na terenach wiejskich mogą liczyć na dodatkowe wsparcie sieci. Jednym z oferowanych rozwiązań jest program "Auto na start", który zapewnia samochód umożliwiający dojazd do placówki. Program ten jest skierowany do przedsiębiorców prowadzących sklepy w miejscowościach liczących do 30 tys. osób lub mieszkających na co dzień w innych lokalizacjach.
Dodatkowym benefitem jest pakiet relokacyjny, czyli comiesięczne wsparcie finansowe dla franczyzobiorców, którzy decydują się na przeprowadzkę, aby otworzyć sklep w miejscowości do 50 tys. mieszkańców.
Żabka kobietami stoi, na Podkarpaciu w szczególności
Sklep prowadzony przez Jakuba Ubermana będzie jedną z blisko 280 placówek sieci Żabka funkcjonujących w województwie podkarpackim i pierwszą w Kosinie (dla porównania w Rzeszowie działa ich 75).
Z danych sieci wynika, że na założenie własnego biznesu i poprowadzenie swojego sklepu Żabka we wspomnianym województwie decydują się przeważnie panie (stanowią 75 proc. franczyzobiorców).
Kobiety dominują też w statystykach dla całej Polski, bo stanowią aż 65 proc. wszystkich franczyzobiorców Żabki. Warto też dodać, że sklepy w ramach tej sieci prowadzi blisko 500 obcokrajowców.